Puanlama

82
Weider firmasının fiyat performans oranı fena olmayan ürünlerinden bir tanesi Crash Weight Gainer, fakat içerik formülasyonunun kalitesi ve tat/bulunabilirlik açılarından bakıldığında, piyasa lideri rakiplerinin bir miktar gerisinde kalıyor.
Lezzet: 85%
Fiyat: 65%
Performans: 98%

Crash Weight Gainer, Weider firmasının ürünleri arasında ilk inceleyeceğimiz ürün. Protein tozu ürünleri ülkemizde iyi tanınan Weider firması, aslında fiyat performans olarak gayet başarılı bir ürün olan Crash Weight Gainer ile karşımızda, biz de geri kalmadık, bu supplementi sizler için inceledik.

Kilo Aldırıcı (Gainer) – İnceleme ve Yorumlar

1) İçerik ve performans:

Weider Crash Weight Gainer ‘ın içeriğindeki etken maddeleri kabaca özetlemek gerekirse,

75 gram lık serviste,

407 kalori
26 gram protein
40 gram şeker
6 gram yağ
4 gram doymuş yağ

E,C, B1, B2, B3, B6, B12 gibi vitaminler ve Kalsiyum (803 mg) ve Magnezyum (179 mg)

Ve 2 gram kreatin içermektedir.

Ürünün bu içerik profilin incelediğimizde gözümüze çarpan iki faktör var, birincisi 40 75 gramlık servis başına düşen 40 gram şeker, ki bu çok büyük ve bizce gereksiz bir rakam, diğeri de 75 gramdaki 2 gram kreatin miktarının çoğu kişi için yetersiz bir miktar olması (eğer dışarıdan ayrıca başka supplementlerle kreatin takviyesi yapılmıyorsa).

Bunun dışında 407 kalori ve 26 gram protein miktarı, ürünü iyi rakiplerinin ilerisine koymayı başaramıyor.

Yine de, ilk başta Weider Weight Gainer ilk bakışta rakiplerine göre pahalıymış gibi gözükse de, servis ölçeğinin 75 gram üzerinden hesaplanmış olması ile gram başına düşen kalori miktarı oldukça başarılı.

Lezzet ve Kullanım kolaylığı:

Lezzet olarak Weider Crash Gainer, çok da beğendiğimiz bir ürün olmadı. Deneme şansı bulduğumuz Çilek tadındaki çeşidi, her ne kadar ilk etapta lezzetli olsa da, bir süre sonra gerçekten sıkmakta. Tabi bu çok büyük bir dezavantaj sayılmaz ama yine de belirtmek yerinde olur.

Bunun yanı sıra kullanım kolaylığı açısından çok rahat karıştırılmadığını söylememiz gerekse de, bu da yine çok büyük bir problem çıkartacak nitelikte değil.

Fiyat / Performans ve Bulunabilirilik:

Fiyat performans oranı her ne kadar ilk etapta gözüktüğü kadar kötü olmasa da, en iyi kilo aldırıcılar listemizdeki bazı ürünler kadar da başarılı değil.

Bulunabilirlik konusunda ise, Weider markası ülkemizdeki supplement tüketicileri tarafından sıkça sorulan bir marka olduğu için, her ne kadar tüm satış noktalarında bulunmasa da,  yine temin edilmesi çok güç olmayan bir ürün. Elbette bu da bir avantaj.

Genel inceleme özeti ve yorum:

Weider firmasının fiyat performans oranı fena olmayan ürünlerinden bir tanesi Crash Weight Gainer, fakat içerik formülasyonunun kalitesi ve tat/bulunabilirlik açılarından bakıldığında, piyasa lideri rakiplerinin bir miktar gerisinde kalıyor.

Yine de illa ki Weider ürünü kullanmak istiyorum diyorsanız, satın alabilirsiniz.

weider-crash-weight-gainer

1 Yorum

  1. cordın
    10/03/2015 at 00:11 — Cevapla

    Öncelikle tat konusunda yapmış olduğunuz yoruma katılmıyorum. Sütle tüketilmesi gereken (en azından önerilen, çünkü karbonhidrat) bir ürün olduğu için gayet güzel bir tadı var. Suyla belki biraz daha kötüleşiyor. Karışım konusunda da aynı şekilde katılmıyorum. Shaker beraberinde gayet güzel karışan bir ürün, hiç bir topaklanma olmadı ben kullanırken. Tabi siz bardağa döküp pipetle karıştırıyorsanız bilemem… Bunun yanı sıra ürün başlangıç seviyesinde kullanıcılar için olmasından ötürü 2 gr kreatin ideal. Günde 2 sefer kullanımda 4 gr kreatin ediyor. Günlük kreatin desteği ne kadar alınmalı yazar arkadaşlar bundan haberdar mı?

    Bunlar dışında fiyattır, şeker oranıdır vs tutarlı yorumlar yapmışsınız ancak insanları yanlış bilgilendirmeyin. Daha kale alıp bu sitenin supplement incelemesini okumaya tenezzül etmem bu boş yorumlar nedeniyle.

    Kolaylıklar.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir