Ülkemizde supplement pazarına ilk giren firmalardan biri olan Weider firmasının ürettiği ve biz sporculara sunduğu Weider Gold Whey Protein Tozu’nu incelemeye alacağız. Şuan supplement pazarında hem fiyat hem kalite bakımından en çok dikkat çeken bir marka olan weider firması, şuana kadar ki ürünlerde her zaman içeriğini bol tuttu ve etkisini artırdı bakalım bu ürününde nasıl bir formülize yarattı.

1) İçerik Ve Performansweider_gold_whey2

Bir kutuda toplam 67 servis içeren ürün ve bir servis miktarı 30 gramdan oluşmaktadır. Yan tarafta ki içerik tablosunda da görebileceğiniz gibi toplam protein miktarı ise 23 gramdır genel olarak protein tozlarında bulunan miktarının ortalama bir gramı olduğu söylenebilir. Üründe bizim için dikkat çeken özelliklere bakacak olursak ürün 1,7 gram yağ, 2 gram şeker içermektedir. Aromalı bir ürün için düşük bir gramaj seviyesi, ürün adına olumlu yanlardan biri son olarak bcaa miktarı ise toplamda 7 gram civarında bu oran çoğu protein tozuna göre çok iyi miktar.

Dikkat Çeken Özellikleri:

–  1 Kutuda toplam 67 servis içermektedir.

– Düşük şeker ve yağ oranı

– 30 Gramda 23 gram protein içerir.

2) Lezzet Ve Kullanım Kolaylığı

Her ne kadar içerik ve fiyat bizim için önemli olsa da bir başka önemli nokta lezzet kısmı bu üründe iki tane aroma bulunmaktadır. Bunlar mango ve çilek aromasıdır. Çok fazla karşılaşmadığınız mango aroması şuan satılan mangolu meyve sular ile benzer bir tad olduğunu belirtebilirim, çilek aroması ise milkshake gibi, kullanım kolaylığı ise zaten protein tozu olduğu için herhangi bir shaker yardımı ile karıştırarak kolaylıkla tüketebilirsiniz.

 

3) Fiyat Ve Bulunabilirlik

Güvenli ve Hızlı teslimatı sayesinde ülkemizde supplement tedariğinde bir numara olan Protein7.com dan gönül rahatlığı ile satın alabilir veya en uygun fiyatını öğrenebilirsiniz.

weider gold whey protein tozu 2000 gr

Kullanım Tavsiyesi

30g ürünü (1 porsiyon) 300ml su ile karıştırın. Tavsiye edilen günlük kullanma miktarını aşmayınız.

İnceleme Özeti

Bir weider ürününün incelemesinin de sonuna gelmiş bulunmaktayız her zaman olduğu gibi ürün içerik ve performans bakımından bizi yanıltmadı ve farkını gösterdi. Özellikle içerik kısmında bcaa ve düşük yağ, şeker oranı ürünün olumlu yanlarından bunların yanında fazla rastlanmayan mango aroması da oldukça başarılı.

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir