Puanlama

82
Son tahlilde, bizim bu ürün için yorumumuz her ne kadar başarılı bir ürün olsa da, Weider “Premium” ürün klasmanında kendi markasını pazarladığı için fiyatı pek çok rakibine göre yüksek kalmakta. Bu yüzden biz de fiyat performans oranı olarak bu ürüne biraz düşük not vermekteyiz.
Fiyat: 70%
Performans: 95%
Lezzet: 83%

Weider firmasının karnitin ürünlerinden biri olan Likit L-Carnitine 1800 ürünün ülkemizde bu alanda en çok satan ürünlerden biri olmasa da firmanın oldukça iyi tanınmasıyla yakından dikkatleri çeken bir gıda takviyesi.

L-Carnitine ürünlerinin kilo vermede ne kadar etkili olduğu tartışmalı ve biz de daha önceki yazılarımızda bu konuya yakından ele almıştık.

Gel gelelim gerçek şu ki carnitine supplementlerinin etkili olup olmadığı tartışması bir yana, insanlar halen kilo vermede bu ürünleri sıklıkla kullanıyorlar.

Weider de bu segmentte yerini almaktan geri kalmıyor tabi ki.

Weider L-Carnitine Liquid – Sıvı L-Karnitin İncelemesi

1) İçerik ve Fiyat / Performans

Ürünün içeriği oldukça saf, her zaman olduğu gibi bunu bir avantaj olarak değerlendiriyoruz.

Ürünün 25 ml’lik içeriğinde

2 Kalori
20 mg C Vitamini
1800 mg Karnitin

Bulunmaktadır.

Görüldüğü üzere bu supplementin içeriği oldukça saf fakat eleştirilebilecek bir nokta, ürünün rakiplerinin çoğuna oranla daha düşük bir miktarda L-Carnitine içeriyor oluşudur. Buna oranla yüksek fiyatıyla birleştiğinde, fiyat / performans oranının biraz düşük kalmasına sebebiyet veriyor. İçeriğinde C vitamini olması da bir miktar olumlu puan olarak sayılabilir.

Elbette “Weider L-Carnitine 1800 nasıl?” sorusuna cevap vermek için bu tek başına yeterli değil.

2) Lezzet – Kullanım Kolaylığı

Lezzet olarak oldukça başarılı bir ürün olduğunu belirtmek gerekiyor ve kullanım kolaylığı açısından küçük şişelerde satıldığını göz önünde bulundurursak, gayet başarılı diyebiliriz.

Likit karnitin ürünleri çoğu zaman hap veya toz şeklindeki benzerlerinden kullanım kolaylığı olarak ön plana çıkmaktadırlar, bunu da bir yan not olarak belirtelim.

Bizim inceleme şansı bulduğumuz limonlu tada sahip ürün yaz sıcağında oldukça ferahlatıcı geldi diyebiliriz.

3) Bulunabilirlik

Bulunabilirlik açısından, Weider firmasının ülkemizde çok yaygın olmasa da pek çok mağazada satılıyor oluşu ve her zaman yeterli miktarda stoğa sahip olması yüzünden bizden tam not alıyor bu ürün.

Sonuç:

Son tahlilde, bizim bu ürün için yorumumuz her ne kadar başarılı bir ürün olsa da, Weider “Premium” ürün klasmanında kendi markasını pazarladığı için fiyatı pek çok rakibine göre yüksek kalmakta. Bu yüzden biz de fiyat performans oranı olarak bu ürüne biraz düşük not vermekteyiz.

Her ne kadar bu durum, ürünün kalitesinin düşük olmadığı yönünde yorum yapıyormuşuz gibi gözükse de, sadece fiyatının bir miktar pahalı olduğunu belirttiğimizi de hatırlatmakta fayda var.

weider-l-carnitine

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir