Dünyada en çok tanınan markalardan biri olan Weider firmasının ürettiği premium bcaa powder ürünü toz form sayesinde hızlı bir emilime sahiptir. Bunun yanında Weider Premium BCAA sporcuların günlük bcaa ve amino asit ihtiyacının büyük bir kısmını karşıladığını söyleyebiliriz. Daha da detaya inmek için bu yazımızda bu ürünü incelemeye alacağız bakalım hangisupplementler sınavını geçebilecek mi?

1) İçerik ve Performans

Bilindiği üzere genel olarak weider ürünleri içerik bakımından her zaman zengin bir yapıya sahiptir. Bir diğer yandan bcaa hakkında kısa bilgi vermek gerekirse weider premium bcaa powder 500 gr ürün içeriğiBCAA 3 amino asitten oluşmaktadır bunlarda Lösin, İzolösin ve Valindir. Bunları göz önüne alındığında aşağıdaki değer tablosunda da gördüğümüz gibi toplam bcaa miktarı 6000 mg’dır. Buda günlük bcaa ihtyacının nerdeyse %90 bir kısmı demektedir. Onun yanında ürünün içinde 1500 mg glutamin bulunması ürünün ne kadar zengin bir içeriğe sahip olduğunu göstermektedir.

Weider Premium BCAA Powder’ın dikkat çeken özellikleri: 

Weider Premium BCAA servis başına 6000mg yüksek kalitede BCAA içermektedir

Weider Premium BCAA ek olarak 1500mg saf Glutamin içermektedir

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Ürün şuanda tek aroma olan tropikal meyve olarak tedarik edilmektedir. Tad konusunda sınıfta kaldığını söylebiliriz ama bu tabiki de kişiden kişiye değişmektedir. Bunun yanında toz formda kullanılan weider premuim gayet kullanışlı ve hızlı emilim sağlayan bir üründür. Bir diğer yandan Weider Premium BCAA Powder ürününde topaklanmayı engelleyici suni bileşenler bulunmadığından, mevsimsel sebeplerden dolayı ürün içeriğinde topaklanma olabilmektedir. Bu durum ürünün içeriğini hiçbir şekilde etkilememektedir. Ayrıca tekrar bir servisini su ile karıştırdığınızda normal bir çözünürlük elde ettiğini göreceksiniz. Topaklanma yaparsa lütfen bunu bozuk veya kalitesiz diye algılamayın.

3) Fiyat ve Bulunabilirlik

Eğer bir supplement mağazasına veya bir supplement sitesine girdiyseniz her zaman weider ürünler pahalı olmasından dolayı çok sıcak yaklaşılmamaktadır. Diğer bcaa ürünlere baktığımızda da bu ürnün pahalı olduğunu söylebiliriz ama lütfen içeriğine de baktığınız bu fiyatı hakettiğini söyleyebiliriz. Tabi ki içeriğin yanında döviz kurlarıda supplement ürünlerinin fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

weider premium bcaa powder 500 gr

Kullanım Tavsiyesi

Orta Seviye

2 tatlı kaşığı ürünü (10gr) 200ml su ile karıştırarak antrenmandan 30dk önce alınız.

İleri Seviye

2 tatlı kaşığı ürünü (10gr) 200ml su ile karıştırarak antrenmandan 30dk önce ve sonra alınız.

İnceleme Özeti

Genel olarak ele aldığımız weider premuim bcaa ürünü içerik bakımından sınavımızı geçmiş bulunmaktadır. Tad konusunda ise sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Eğer kaliteli bir bcaa ürünü alacaksanız ve tad sizin için fazla önemli değilse şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir