Daha önce ki makalelerimiz de çoğu gıda takviyesi ürününü incelemeye aldığımız Xpro Nutrition firmasının, bugünkü incelememizde de complex whey protein tozunu ele alacağız. İlk olarak her zaman olduğu gibi firma hakkında bir kaç birşey söylemek gerekirse, üretimini Almanya da sürdüren Xpro, güvenirlik ve hammadde kalitesi ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Firmanın tüm çıkardığı ürünler Avrupa Birliği üretim koşullarına uygun şekilde üretilmiştir.

1)İçerik Ve Performans 

Xpro Whey Complex Protein Tozu 1000 gram ve 33 servis sayısına sahip bir üründür. İçeriğinde 24 gram protein, 6,7 gram BCAA 5,2 gram glutamin öncüleri ve bir çok amino asit bulunmaktadır. Xpro Whey Complex Protein Tozu genel içerik miktarları ile hem definasyon hemde bulk sporcular için idealdir. Dikkat çeken özellikleri ise; 6,7 gram BCAA daha önce hiçbir protein tozunda karşılaşmadığımızı belirtmeliyiz bu gerçekten çok iyi bir miktar bununda yanında glutamin öncüleri içinde bunu söylemek gerekir. Bir diğer yandan ürünün yağ, şeker ve karbonhidrat oranları ise gayet ideal miktarda gözükmektedir.xpro whey complex protein tozu 1000 gr ürün içeriği

XPRO COMPLEX WHEY’İN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ
• Hızlı etki eden Hidrolize Peynir altı suyu Protein İzolesi
• Porsiyon başına 24g protein
• Yüksek saf protein yüzdesi
• Servis başına 6g dan fazla BCAA
• Porsiyon başına 5g dan fazla Glutamin & Öncüleri
• İnstantize edilmiş olup kaşıkla bile kolay karışır

2) Lezzet Ve Kullanım Kolaylığı

Xpro Whey Complex Protein Tozunun 3 çeşit aroması bulunmaktadır. Bunlar beyaz çikolata-şeftali, beyaz çikolata çilek, beyaz çikolata muz aromalarıdır. Hem içerik hem lezzet bakımından da oldukça zengin olduğu burada belli. Tad olarak yorum yapmak gerekirse çok iyi olduğunu belirtmeliyiz ama bu damak zevkine göre değişkenlik gösterebilir. Kullanım kolaylığı ise zaten adından da anlaşılacağı gibi toz formda olan bu ürün hem sindirim hem kullanım açısından oldukça iyidir.

3) Fiyat Ve Bulunabilirlik

Güvenli ve Hızlı teslimatı sayesinde ülkemizde supplement tedariğinde bir numara olan Protein7.com dan gönül rahatlığı ile satın alabilir veya en uygun fiyatını öğrenebilirsiniz.

xpro whey complex protein tozu 1000 gr

Kullanım Tavsiyesi

Antrenmandan 1 saat önce ve antrenmandan hemen sonra olmak üzere günde 2 kere 1,5 ölçek (30g) ürünü 200ml su ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Günde 1-2 porsiyon tüketmeniz önerilir.

 

İnceleme Özeti

Günümüzde özellikle bazı sporcuların resmen bazı markaların kölesi olduğunu görebilirsiniz. İşte bu algıyı da ortadan kaldırmak için Xpro firması her zaman supplement pazarına çok iyi giriş yaptı. Hem içerik hem lezzet bakımından çoğu protein tozundan daha iyi olduğu gayet açık ortada.

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir