Üretimi Almanya da yapılan Xpro Nutrition marka ürünlerden Xpro Whey Complex protein tozunu bu yazımızda incelemeye alacağız. Xpro Nutrition ürünleri Avrupa Birliği üretim koşullarına uygun şekilde üretilerek sertifikalandırılan bir üründür ve Yakamoz Sporcu Gıdaları sayesinde ülkemiz yüksek değerlere sahip bu ürüne kavuşmuştur. Şimdi sırasıyla ürünü detaylı bir şekilde ele alalım.

 1) İçerik ve Performans

Ürün bir protein tozu olduğundan dolayı ilk olarak protein miktarına bakacak olursak ölçeğinde bulunan 24 gramlık whey protein sayesinde özellikle antrenman sonrası kaslarınızı onarmasını ve gelişmesini sağlayacaktır. Bunun yanında ürünün en mükemmel diyebileceğimiz birkaç içeriğide bir servisinde toplam 6.7 gr BCAA ve 5.2 gr Glutamin bulunması kaslarınıza ekstra hacim kazandıracaktır. Çoğu ekstra olarak alacağınız bcaa ve glutamin ürünlerinden bile fazla bir içeriğe sahip olan Xpro Whey Complex Protein Tozu içerik ve performans bakımından ülkemizde ilk 3’e girebilecek bir ürün olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.XPRO WHEY COMPLEX PROTEİN TOZU 2280GR ürün içerigi

Xro Whey Complex Protein öne çıkan özellikler;

-Bir porsiyonda whey complex içerisinde 24 gr protein.
-Bir porsiyonda 6.7 gr Bcaa.
-Bir porsiyonda 5.2 gr Glutamin.
-Toplam 71 Servis.
-Düşük yağ ve şeker oranı.

2) Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Xpro Whey Complex Protein’nin şuanda aroması vanilya & çilek ve çikolata & muz olarak bulunmaktadır. Belkide çoğumuzun en çok dikkat etiği şey olan aroma kısmı bu üründe milkshake tadında olduğunu söyleyebiliriz. Özelliklede eğer protein tozlarını süt ile kullanan bir sporcu iseniz bağımlılık yapabilecek bir tat olduğunuda aktarmamızda fayda var. Bir diğer yandan kullanım kolaylığı ürün çok kolay karışabiliyor hatta bir tatlı kaşığı ile bile kolayca karışabilecek bir protein tozu olduğundan bahsettebiliriz.

 3) Fiyat ve Bulunabilirlik

Güvenli ve Hızlı teslimatı sayesinde ülkemizde supplement tedariğinde bir numara olan Protein7.com dan gönül rahatlığı ile satın alabilir veya en uygun fiyatını öğrenebilirsiniz.

xpro whey complex protein tozu 2280 gr

Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç Seviyesi:

1 Servis (32 gram) ürünü 300 ml suyla karıştırarak antrenmandan hemen sonra tüketiniz.

Orta Seviye:

1 Servis (32 gram) ürünü 300 ml suyla karıştırarak antrenmandan önce ve hemen sonra tüketiniz.

İleri Seviye:

1 Servis (32 gram) ürünü 300 ml suyla karıştırarak sabah kalktığınızda, antrenmandan önce ve hemen sonra tüketiniz.

İnceleme Özeti

Detaylı bir şekilde ele aldığımız Xpro Complex Whey Protein tozunun çok yakın zaman Optimum gibi neredeyse ülkemizde supplement pazarını ele almış markayı geçeceğine inanıyorum şuanki içeriği ve performansı ile Optimumdan kat kat iyi olduğunuda söylemem gerekir. Özellikle de servis başına düşen bcaa ve glutamin miktarı daha hızlı kas oluşumuna ve onarımına yardım olacaktır. Aroması ise bağımlılık yapacak şekilde iyi. Fiyatıda bu içeriğe göre çok optimal değerdedir.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir