Xpro serimize xpack bcaa 3000 ile devam ediyoruz. Her incelememizde bahsettiğimiz gibi firma hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse. Üretimi Almanya’da yapılan Xpro Nutrition ürünleri Avrupa Birliği üretim koşullarına uygun şekilde üretilerek sertifikalandırılan sporcu gıda takviyeleridir ve Yakamoz Sporcu Gıdaları sayesinde ülkemiz yüksek değerlere sahip bu ürünlere kavuşmuştur.

Kısacık BCAA’lar hakkında bilgi vermek gerekirse:

Üç çeşit aminoasitten oluşur bunlar Lösin, İzolösin, Valin’dir ve üçü birleşerek bir aminoasit zinciri oluşturur. Bu aminoasit zinciri vücudumuz tarafından üretilemeyen ve dışarıdan alınması gereken aminoasitlerdendir.  Sporcuları için yararları ise protein sentezi miktarını arttırır, vücuttaki yağ yakımına destek olur, kas yıkımını engeller ve kas oluşumuna yardımcı olur bunlar sadece birkaçıdır.

1) İçerik Ve PerformansXpro Xpack Bcaa 3000 mg inceleme içerik

Xpro Xpack Bcaa’nın içerik miktarlarına bakarsak karşımıza Lösin 900mg, İzolösin 1200mg, Valin 900mg olarak çıkıyor buda toplamda bir servisinde 3 gram bcaa anlamına gelmektedir. Sadece bcaa takviyesinden ötürü alınan bir ürün için bu miktar çok az olduğunu söylemeliyiz. Bu değerlerin sebebi bizce fiyatının düşük olmasından da kaynaklandığını düşünüyoruz. Çünkü xpro gibi kaliteli bir markanın protein tozunun içeriğinde bile 6.7 gram bcaa varken ekstra olarak satılan bu bcaa ürününde bu miktarın az olması bizi epey bir şaşırttı. Bu sebeplerden ötürü içerik bakımından sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Ama spora yeni başlayan 2-3 aylık bireyler için uygun bcaa takviyesi olacağında belirtmekte fayda var.

2) Lezzet Ve Kullanım Kolaylığı

Lezzet bakımında bizim görüşümüz en iyi üç firmada biri olan xpro incelememizde yer alan xpro xpack bcaa için kapsül formunu kullandığı için ürünün herhangi bir hissedilir tadı bulunmamaktadır. Kullanım kolaylığı ise tablet şeklinde aldığı için kullanımı gayet kolaydır.

3) Fiyat Ve Bulunabilirlik

Güvenli ve Hızlı teslimatı sayesinde ülkemizde supplement tedariğinde bir numara olan Protein7.com dan gönül rahatlığı ile satın alabilir veya en uygun fiyatını öğrenebilirsiniz.

xpro bcaa 3000 mg 100 tablet

Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç Seviyesi:

1 Servis (2 Tablet) ürünü 20ml suyla birlikte antrenmandan hemen sonra veya antrenmandan önce tüketebilirsiniz.

Orta Seviye:

1 Servis (2 Tablet) ürünü 20ml suyla birlikte antrenmandan hemen sonra ve antrenmandan önce tüketebilirsiniz.

İleri Seviye:

1 Servis (2 Tablet) ürünü 20ml suyla birlikte antrenmandan hemen sonra ve antrenmandan önce tüketebilirsiniz.

İnceleme Özeti

Xpro Xpack Bcaa 3000 içerik bakımından özellikle spora yeni başlayan 2-3 aylık sporcular için optimum bir üründür. Fiyat konusunda ise belkide şuan Türkiye’de satılan en uygun bcaa ürünü olduğunuda iddaa edebiliriz. Bunun yanında ürünün tablet formda olmasıda kullanıcılar bakımından kolay kullanım açısından ekstra bir avantaj ama vücutta geç  karışımından ötürüde dezavantaja sahip. Eğer ki spor ile 6 ay 1 sene gibi zaman dilimini geçirdiyseniz bu bcaa takviyesi sizin için yeterli olmayacaktır.

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir