Özellikle kilo vermek için spora başlayan adayların bloglarda vs. internet sitelerinde yağ yakıcı supplementler ile ilgili yorumlara karşılaşmıştırsınız. Bize en çok gelen sorulardan biri olan yağ yakıcılar ilgili olarak nasıl kullanılır, ne zaman alınmalı, nasıl bir antreman programı yapılmalı gibi soruları ele alacağız.

 

 

Yağ yakıcılar tek başına etkili midir?

Çoğu kişi yağ yakıcı içerek zayıflayacağını ve yağ oranını düşüreceğini sanıyor ama maalesef ki yağ yakıcıların tek başına yapabileceği bir kilo verme sistemi yok.

Diyet, antreman ve yağ yakıcı takviyesi ile ancak istenilen amaca ulaşılabilir.

 

 

 

Yağ yakıcı ne zaman ve nasıl kullanılmalı?

Yağ yakıcı için en uygun zaman antrenmandan önce sıvı olarak almaktır. Sıvı olarak alınan yağ yakıcı kana hızlı karışacağı için size daha olumlu bir şekilde yansır. Nasıl kullanılmalı konusuna gelecek olacaksak kullandığınız yağ yakıcı supplementin özelliğine göre değişir ama genel olarak antrenmandan 20-30 dk önce kullanmanız tavsiye edilir.

 

Yağ yakıcı kullanıldığında nasıl bir antreman yapılmalı?

Bu duruma bakacak olacaksak. İlk olarak yağ yakıcıyı neden kullandığımız dikkatte alınmalı eğer yağsız kas kütlesi için yağ yakıcı kullanıyorsak devam etmekte olduğunuz antrenman programına devam edebilirsiniz. Tabi ona 10-20 dk kardio antrenmanı eklemeniz yağ yakmanın performansını artıracaktır.

Amacımız kilo vermek ise antrenmandan 20-30 dk önce aldığımız yağ yakıcı ile kardio antrenmanına başlayabiliriz. Yağ yakıcılar kardio yaparken aşırı terlemeye sebep olur ama bu olumlu bir göstergedir.

Supplement Önerimiz

xpro-l carnitine shot 6000 mg 12 adet be sport liquid l-carnitine 300 gr 20 ampul optimum l-carnitine shot 60 ml 12 adet

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir