fat-burner

Ülkemizde yağ yakmak veya kilo vermek sorulduğunda herkesin aklına gelen şeylerden biride bir şey yemeyerek yani aç kalarak kilo ve yağ yakımının olduğu bu teori  her ne kadar doğru  olsada bu yöntem sizi sadece belirli bir süre kilo kaybı yaşatır ve sağlıksız bir kilo kaybı oluşumuna neden olur. Bu yazımızda bazı yiyecek ve içecekleri dikkatli tüketerek hem yağ yakımınızı hızlandıracaksınız hemde gün içinde çok acıkmayacaksınız. Bunların yanında spor yapmakta şartı tabi ki :)

260px-5aday_sweet_potatoTatlı patates

Maalesef ki bu besini çoğumuz adını ilk defa duymuş olabiliriz ama tatlı patates vücutta A vitamini üretimine yardımcı olan beta-karoten bakımından zengindir ve yağ depolanmasıyla savaşır. Ayrıca kan şekerini düzenleyici etkisi vardır buda metabolizma hızını etkilemektedir.

 

Yeşil çayfft99_mf2406509

Özellikle diyetisyenlerin listesinden çıkmayan bu mucizevi çayda bulunan kateçin maddesi yağ yakımını kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır, ve karaciğerin yağ yakma hızını da arttırır. Tek yapmanız gereken günde 2-3 bardak yeşil çay içmek!

 

türk-kahvesiKahve

Bilindiği üzere kahvelerde büyük miktarda kafein vardır. Kafein maddesi hem dinç olmanızı hemde metabolizmanızın hızlı çalışmasına katkıda bulunur. Ancak kilo vermek istiyorsanız kremalı, sütlü, şekerli kahvelerden uzak durmanız şart!

 

Yulafimages

Özellikle sabah kahvaltılarınız da tüketeceğiniz 50-70 gram arasındaki yulaf ezmesi içeriğindeki liften, ötürü tokluk hissini uzattığı ve kolestorolle karşı savaştığı için çok önemli bir besin. Tabii şekerli olan versiyonlarından değil, tamamen doğal ve katkı maddesi içermeyenlerinden bahsediyoruz.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar ilerleyen zamanlarda bu listeye ek olarak besinler yazılacaktır. Eğer sizde kilo kaybı yaşatan ve yağ yakımına yardımcı olan besinleri bize iletmek isterseniz bu yazımıza yorum yazabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir