BSN Nutrition, daha çok pre-workout ürünleri ile ülkemizde bilinse de, protein tozu ve kilo aldırıcı ürünleriyle de ülkemiz supplement pazarında iyi bir yerde duruyorlar. Ülkemiz piyasasında bulunan pek çok marka gibi Amerikan menşeili olan bu firmanın bu yazımızda, kilo aldırıcı ürünü True Mass ‘i inceleyeceğiz.

Aslında ilk bakışta ürün ne fiyat ne de içerik olarak çok tatmin edici gözükmese de, içerik formülasyonu, fiyatına göre kıyasla yoğun içerikli ve bol kalori içeriyor olması ve kolay bulunuyor olması gibi sebepler yüzünden en iyi weight gainer listemizde şu an 2. Sırada bulunuyor.

İşte bu ürünün detaylı incelemesi ve hakkında yorumlarımız!

Kilo Aldırıcı – İnceleme

1) İçerik ve performans:

Bu üründe de hemen hemen tüm modern kilo aldırıcı (weight gainer) üründe olduğu gibi içerik olarak tek tek sayılamayacak kadar çok madde var, biz elden geldiğince sizler için önemli olanları sıralıyoruz:

BSN True Mass ürününün bir servisinde (145g)BSN TRUE MASS GAİNER 2640GR ürün içeriği

630 kalori (150’si yağdan gelen)
17 gram yağ (trans yağ var mı belirtilmemiş)
70 g karbonhidrat (14 gramı şekerden gelen)
120 mg kolesterol
50 gram protein
250 mg kalsiyum
270 mg sodyum
400 mg magnezyum (!)

Ve FDA verilerine göre günlük tüketim ihtiyacının neredeyse tamamını oluşturan miktarda A, C, D, E, K vitaminleri, Thiamin, Riboflavin, Nacin, B6 Vitamini, Çinko vs. vs. vs.

Bu ürünü piyasadaki çoğu kilo aldırıcıdan ayıran özelliklerden bir tanesi de, içinde ek olarak kreatin bulunmaması. Bu duruma göre bir avantaj veya dezavantaj olarak görülebilir fakat, Türkiye piyasasında en azından bir tane kreatin içermeyen kilo aldırıcı bulunması iyi bir seçenek.

İçerdiği Vitamin miktarının çokluğu, özellikle bol miktarda magnezyum içermesi (ki yapılan araştırmalara göre en çok eksikliği hissedilen minerallerden bir tanesidir) True Mass ‘i rakiplerine göre avantajlı bir duruma sokuyor. Tek problemi ise biraz fazla yağ içermesi ve protein miktarının dymatize a göre biraz düşük olması.

Buna rağmen gram başına düşen kalori miktarı gözönünde bulundurulduğunda ve fiyatının da buna oranla nispeten uygun olduğu göz önünde bulundurulursa, bizden bu alanda yüksek bir puan alıyor.

Lezzet ve Kullanım kolaylığı:

Lezzet olarak kilo aldırıcılar söz konusu olduğunda en iyi lezzetlerden birine BSN True Mass ‘in sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında her ne kadar hemen hemen tüm weight gainer’larda olduğu gibi True Mass ‘in de biraz zor karıştırıldığı göz önünde bulundurulursa, aslında rakipleriyle aşağı yukarı aynı lezzet ve kullanım kolaylığı performansını gösterdiğini söyleyebiliriz bu ürünün.

Kullanım kolaylığına eklenmesi gerekene bir başka husus ise, ürünün kreatin içermemesinden ötürü, yüksek oranlı kullanımında “acaba fazla creatine mi aldım?” şüphesi yaşamanızın önüne geçmiş olması. Bu da avantaj olarak görülebilir.

 Fiyat / Performans ve Bulunabilirlik:

BSN aslında fiyat olarak en uygun fiyatlı kilo aldırıcı ürün değil Türkiye piyasasındaki ama, diğerlerinden ayrı olarak çok yüksek mineral ve vitamin oranına sahip olması, kreatin içermemesi (daha önce de defalarca dediğimiz gibi, bunun bir avantaj olup olmaması sizin kreatin ile aranızın nasıl olduğuna bağlı ama burada bir seçenek oluşturması açısından avantaj olarak değerlendiriyoruz.) ve fiyatını ağırlığına ve içerdiği kalori miktarına oranlarsak ortaya çıkan rakamlar ile, kolay bulunabilirliği bir araya geldiğinde, BSN gibi güvenilir bir firma tarafından üretildiği de göz önünde bulundurulduğunda, pek çok rakibinden önde yer alıyor.

bsn true mass gainer 2640 gr

Genel inceleme özeti:

Aslında yukarıdaki paragrafta söylediğimizden pek fazla söyleyecek bir şey kalmıyor geriye, ama özetle eğer BSN True Mass ‘in iyi bir kilo aldırıcı olup olmadığını merak ediyorsanız özetle şunu söyleyebiliriz;

Kreatin içermeyen kilo aldırıcılar içerisinde, güvenilir bir firmanın bolca vitamin ve mineral içeren bir ürününü denemek istiyorsanız ve bunu yaparken de cebimden çok fazla para çıkmasın diyorsanz, BSN True Mass sizin için uygun bir kilo aldırıcı olabilir!
Diğer kilo aldırıcı incelemelerimizi de okumadan geçmeyin!

Titizlikle inceledik ve sizler için yorumladık, işte en iyi kilo aldıcılar

 

 

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir