Dymatize Nutrition aslında ülkemizde pek bilinmese de, 1994 yılından itibaren supplementler konusunda büyük girişimlerde bulunan ABD menşeili bir firma ve aslında gerçekten de profesyonelce ürünler ortaya çıkartıyorlar.

Kilo aldırıcılar söz konusu olduğunda da, gerek dünyada gerek de ülkemiz gıda takviyesi piyasasında oldukça beğenilen bir ürünleri var, adı da Dymatize Elite Mass. Çok kaliteli bir weight gainer olan bu ürün, hem içeriğinin formülasyonundaki başarı hem de fiyat / performans oranından ötürü, en iyi kilo aldırıcı listemizde 1. sırada bulunuyor ve biz de sebebini sizlere detaylı olarak açıklıyoruz, işte gerekçeli kararımız!

Kilo Aldırıcı – İnceleme ve Yorumlar

1) İçerik ve performans:

Weight Gainer ‘lar içerik değerlendirmesi yapılmada multivitaminler ve antrenman öncesi ürünlerle beraber en zor ürün gruplarından biri çünkü her bir kilo aldırıcı üründe, çok fazla madde var ve her birinin ayrı ayrı değerlendirilmesi, miktarlarının belirlenmesi neredeyse imkansız. Buna rağmen elimizde bulunan verilere bakarsak

Dymatize Elite Mass ürününün bir servinginde (150 g)DYMATİZE SUPER MASS GAİNER 5433 GR

600 kalori (60’ı yağdan gelen)
9 gram yağ
77 gram karbonhidrat
40 mg kolesterol
55 gram protein
600 mg kalsiyum
6mg magnezyum

ve belirsiz miktarda creatine monohydrate ve kre-alkalyn

Ve bunlara ek olarak pek çok vitamin, mineraller, BCAA ‘lar ve pek çok başka madde bulunmaktadır. Ama ürünün özelliği kilo aldırıcı ise, yukarıda saydıklarımız başlıca bu etkiyi vereceğinden, bunlara konsantre olmamızda fayda var.

150 gramlık bir serviste 55g protein oldukça iyi bir oran ve 600 kalori, piyasadaki diğer rakiplerine göre de oldukça yüksek.

Kreatin monohidrat bulundurması, hızlıca vücut hacmi kazanmak isteyen özellikle spora yeni başlayanlara büyük fayda sağlayabilir, tabi kreatin kullanıp kullanmamak isteğinize göre bu bir avantaj ya da dezavantaj olarak değerlendirilebilir.

İçerdiği bol miktarda vitamin ve mineraller ürüne zenginlik katıyor ve fiyatına göre içerik kalitesinin yüksekliği, sebebiyle bu alanda bizden (rakiplerine kıyasla) tam not almayı başarıyor.

Lezzet ve kullanım kolaylığı:

Bu açıdan değerlendirildiklerinde, kilo aldırıcı ürünler, protein tozlarına göre genelde daha zor karıştırılan (kullanılan) ürünlerdir ve bunun sebebi içerdikleri yüksek orandaki karbonhidrattır. Bu ürün de bu açıdan bizi şaşırtmıyor ve kullanım kolaylığı olarak çoğu kaliteli protein tozundan geri olsa da, rakipleri ile aşağı yukarı aynı seviyede bulunuyor. Fakat blender kullanmadan karıştırmaya çalışacaksanız çoğu weight gainer da olduğu gibi, karıştırma kısmı ikinci bir kardiyo antrenmanı görevi görebilir…

Lezzet ise bambaşka bir konu ve protein tozlarına kıyasla bu alanda kilo aldırıcı ürünler daha avantajlı oluyorlar çünkü kaloriden yana bir kısıtlamaları yok ve içeriklerinin daha yağlı ve nispeten daha şekerli olmasından ötürü, daha doyurucu ve kıvamlı bir lezzet sunuyorlar. Keza bu durumda da Dymatize Elite Mass Gainer bizi şaşırtmıyor ve (her ne kadar uzun vadeli kullanımda bayacak olsa da), lezzetli bir supplement olarak karşımıza çıkıyor.

Fiyat / Performans ve Bulunulabilirlik

Türk piyasasındaki en iyi kilo aldırıcı olarak Dymatize Elite Mass ‘ı seçmemizdeki esas sebep, aslında hem içeriğinin kaliteli olması hem de bu içeriği oldukça uygun bir fiyata sunması. Fiyat performans da bizim için en önemli kriterlerden biri olduğu için, bu alanda bu ürün hem bizden tam not alıyor hem de tüm rakiplerini geride bırakıyor.

Tek problem, bulması biraz zor, bu da demektir ki piyasada bulursanız elinizden kaçırmayın ve satıcılardan ısrarla isteyin!

dymatize super mass gainer 5433 gr

Genel inceleme özeti:

Aslında Dymatize Elite Mass Gainer hakkında söylenecek fazla bir şey yok, kilo almak istiyorsanız ve bunu yaparken doğal besinlerin yanısıra diyetinizi ek besinler ve gıda takviyeleri ile desteklemek istiyorsanız, bu ürün, en azından şu anki fiyat göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir ürün. Sadece şunu belirtmek lazım ki, eğer creatine içermeyen bir kilo aldırıcı kullanmak istiyorsanız, bu ürün size göre olmayacaktır (gerçi piyasadaki pek çok weight gainer’da kreatin olduğu düşünülürse, pek seçeneğiniz yok ama neyse…).

Diğer kilo aldırıcı incelemelerimizi de okumadan geçmeyin!

Titizlikle inceledik ve sizler için yorumladık, işte en iyi kilo aldırıcılar

7 Yorum

 1. mert durmaz
  21/12/2013 at 08:04 — Cevapla

  malesef bu ürünü hiç bir sitede bulamadım türkiyede satılmıyor

  • mert durmaz
   23/12/2013 at 08:02

   bu ürünün türkiyede satılan bir alt versiyonu super mass gainer almayı düşünüyorum onu da incelerseniz çok sevinirim yazılarınızı beğenerek okuyorum

  • 27/12/2013 at 09:46

   Merhabalar Mete Bey,
   Muhtemelen ürün stok dışıdır, yoksa ülkemizde satışı yapılan bir ürün.

   Saygılarla,
   Hangi Supplement

  • Savaş KALYA
   05/01/2014 at 10:17

   evet ürün stok dışı değil ürünün ülkemizde satışı yok eğer varsa bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz çünkü hiç bir yerde bulamıyoruz

 2. 04/08/2014 at 03:17 — Cevapla

  inceleme yanlış 150 gramında 55 gram protein yok .çünkü 150 gramı bir ölçek ediyor .ürünün 2 ölceği bir servis ediyor .Yani 334 gramında 55 gram protein var . düzeltirseniz sevinirim.

 3. 04/08/2014 at 03:21 — Cevapla

  bu ürün elite olanmış .hata bende kusura bakmayın .hiç bulamadım bu ürünü türkiyede yok galiba

 4. Mustafa Beyatlı
  28/10/2014 at 18:29 — Cevapla

  Bende araştırdım elite mass yok ayni firmanın super mass var fark varmı sizce ?

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir