Piyasadaki gıda takviyelerinin en iyilerini seçtiğimiz yazılarımıza bir yenisini ekliyoruz. Bu sefer de sizler için 2016 ve 2017 yıllarının en iyi amino asit gıda takviyelerini seçtik.

Aslında bundan önce en iyi bcaa’ları incelemiştik ama her ne kadar onlar da amino asit sınıfında olsalar da, farklı nitelikte ürünler olduğu için genel amaçlı amino asitleri ayrıca ele almanın daha doğru olacağını düşünüyoruz.

İşte bu yılın en iyi amino asitleri

#1 – XPRO Amino 6000

Yine listemizin 1. sırasında Xpro markasına ait Xpro Amino 6000 ürününe yer veriyoruz Aşağıda neden listemizde ilk sırayı aldığını anlayacaksınız.

Neden 1. sırada?

Xpro Amino 6000’in 2017 yılında ilk sırada olmasının sebebi basit: fiyat performans oranı fazlasıyla başarılı. Ayrıca bu gıda takviyesinin hem içeriği amino asit profili açısından gayet zengin hem de fiyatı bu kaliteli içeriğine kıyasla fazlasıyla başarılı.

XPRO Amino 6000 Detaylı İnceleme

#2 – Gaspari AminoMax 8000

Ülkemizde artık pek de fazla ürünü bulunmayan Gaspari yine de Amino Max 8000 ile dikkatimizi çekmeyi başardı.

Neden 2. sırada?

Normal şartlarda piyasada kendisinden iyi rakipleri varken bu listede 2. sıradan kendine yer bulmasının başlıca sebebi, içeriğinde bir miktar kreatin oluşu ve bu şekilde çoğu rakibine göre kendine bir farklılık yaratmayı başarabilmiş olması. Dezavantajları ise haplarının büyük ve yutmasının bir hayli sıkıntılı oluşu.

Gaspari AminoMax 8000 Detaylı İnceleme

#3 – Universal Amino 2700

Universal yine bu sıralamada da pek çok diğer en iyiler sıralamalarında olduğu gibi kendine yer bulmayı başarıyor. Peki ama neden 3 sırada?

Neden 3. sırada?

Başlıca sebeplerden bir tanesi fiyat, fiyatı diğer ürünlere göre biraz daha pahalı. Ama içerik bakımından zengin oluşu sebebiyle üçüncü sırayı hak ettiği kanaatine vardık.

Universal Amino 2700 Detaylı İnceleme

Liste sizi tatmin etmedi mi? Beğendiğiniz veya en sevdiğiniz supplementi bulamadınız mı? Öyleyse lütfen aşağıdan bizimle değerli yorumlarınızı paylaşın veya gidip yukarıda incelediğimiz amino asitlerin sayfalarından oy kullanın ve siz de bu listeyi belirlememizde yardımcı olun!

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir