Gaspari AminoMax ülkemizde bir hayli rağbet gören tablet şeklinde bir amino asit ürünü. Sizler tarafından gelen yoğun istek üzerine bu ürünü incelemeden geçmek olmazdı elbette. Biz de sizlere en iyi şekilde bilgi verebilmek için Gaspari’nin amino asit segmentinde piyasaya sürmüş olduğu bu ürünü inceledik.

Aminomax 8000 hakkında genel bilgiler

Amino Asit İnceleme ve Yorum

İçerik ve Performans

Gaspari Amino Max 8000 ‘in bir servisinde (4 tabletten oluşmaktadır);gaspari aminomax 8000

7.2 gram protein ve 29 kalori bulunmaktadır.

İçeriğinde Kazein olması ve kreatin içermesi bir amino asit takviyesi için nispeten şaşırtıcı fakat işin esas dikkat çeken ve pek de olumlu olmayan kısmı bu maddelerin (özellikle de kreatine) ne kadar büyük miktarlarda bulunduğunun ambalajın üzerinde yazmaması.

Performans konusunda da bir parantez açmayı faydalı görebiliriz burada; amino asit ve protein tozu gibi supplementlerin etkisini hemen hissetmek pek de mümkün değildir, o yüzden de üretici firma creatine gibi etkisi birkaç haftalık kullanımda daha belirgin olan bir madde tercih etmiş olabilir.

Lezzet ve Kullanım Kolaylığı

Kullanım kolaylığı açısından pek çok diğer amino asit ürünü gibi Gaspari AminoMax’da oldukça büyük olan tablet ebatlarıyla pek de rahat bir kullanıma olanak sağlamıyor. Gerçi bol miktarda gıda takviyesi kullanmış bir sporcuysanız bu sizi çok rahatsız etmeyecektir ama ilk defa kullanacak okurlarımızı da bilgilendirmek için bu durumu göz önünde bulundurmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Tablet olmasından ötürü fazla bir lezzete sahip olduğunu söylemek mümkün değil fakat yine de siz siz olun çiğnemeye kalkmayın çünkü tablet şeklinde ürünler genellikle çiğnendiğinde felaket kötü bir tat bırakırlar ağızda.

Özetle lezzet olarak doğrudan yutarsanız problem değil (belki sindirim sırasında bir miktar ağıza tat gelmesine sebep olabilir) fakat yutulması bir hayli sıkıntı yaratabilecek büyüklükte tabletleri olduğundan bu alanda da pek yüksek not alamıyor bizden.

Fiyat – Performans oranı ve Bulunabilirlik

Bulunabilirlik açısından ülkemizde sıklıkla ve rahatlıkla bulunabilen bir ürün, fiyat performans oranı olarak da rakipleri açısında ele alındığında aslında içeriği de göz önünde bulundurularak oldukça uygun olduğu kanaatine varabiliyoruz.

gaspari amino max 8000 350 tablet

İnceleme Özeti:

İçeriği ve kullanımı çok da mükemmel olmasa da fiyat/performans açısından ele alındığında tatmin edebilecek bir ürün.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir