Aslında bu konuyu oldukça özetle ele alabiliriz. Bir çok supplementte olduğu gibi, bir kilo aldırıcı supplement kullanmadan önce, sağlığınızın yerinde olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Her ne kadar bir çok supplement, yetişkinlerde hemen hemen her yaş grubunda gönül rahatlığıyla kullanılabilseler de, yine de önceden gelen bir karaciğer-böbrek-kalp vb. fiziksel sorununuzun olmadığını bilmeniz önemlidir. Eğer bu konuda bir şüpheniz veya önceden geçmiş olduğunuz veya güncel bir rahatsızlığınız var ise kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.

Bunun dışında, kilo aldırıcı kullanımında şuna dikkat etmek gerekmektedir.

Gerçekten kilo aldırıcıya ihtiyacınız var mıdır?

Bunun cevabı aslında kişiden kişiye oldukça esnek bir şekilde yanıtlanabilir fakat, öncelikli olarak ideal kilonuzdan ne kadar uzaksınız bunu bilmeniz gerekmektedir. Bu soruyu yanıtlayabildikten sonra, bu eksiğinizi tamamlamak için kilo aldırıcı kullanmaya ihtiyacınız var mı yoksa bu eksiği doğal gıdalar aracılığıyla da giderebiliyor musunuz, bunu kendinize sormanız gerekmektedir.

Eğer kilo eksiğinizi sağlıklı bir şekilde normal gıdalar ile gideremiyorsanız veya günlük kalori tüketiminiz / ihtiyacınız doğal besinlerle alabileceğinizden çok fazlaysa, kilo aldırıcı supplement (yani weight gainer) kullanabilirsiniz.

 

Titizlikle inceledik ve sizler için yorumladık, işte en iyi kilo aldııcılar
Eğer her şeye rağmen kilo almak için weight gainer kullanmaya karar verirseniz, en iyi kilo aldırıcılar yazımızı okumanızı tavsiye ederiz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buradan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz.

 • İdeal kilosunun altında olan ve doğal gıdalar ile kilo almakta sıkıntı yaşayan sağlıklı bireyler
 • Çok ağır spor veya fiziksel aktivite yapanlar ve
  • Kas yaparak Kilo almak
  • Mevcut fiziğini korumak isteyenler

Günümüzde kilo aldırıcılar kullanarak ideal kilolarına kavuşmakta yardım olmaktadırlar.

 

Fotoğraftaki hangi sporcu kilo aldırıcı kullansa iyi olurdu, siz karar verin!
Fotoğraftaki hangi sporcu kilo aldırıcı kullansa iyi olurdu, siz karar verin!

Tıpta kilo aldırıcı kullanımı

Bunun yanı sıra, tıpta bir takım hastalıklarda ve bunların tedavisinde de kilo aldırıcıların kullanıldığı görülmektedir. Özellikle kanser vb. , hastaya kilo kaybettiren ve bağışıklık sistemini zayıflatan hastalıklarda veya hastanın herhangi bir şekilde doğal olarak beslenmekte yetersiz kaldığı durumlar bunlara dahildir.
Tabi ki böyle bir durum yaşıyor veya böyle bir şeyden şüpheleniyorsanız, derhal doktorunuza danışmalısınız. Protein tozları, kilo aldırıcılar, vitaminler, amino asitler ve diğer tüm supplementler, tek başlarına ilaç değildir ve hastalık tedavisinde kullanılamazlar.
Bir kez daha tekrar etmekte fayda var; sağlığınızla ilgili şüpheniz varsa hiç vakit kaybetmeden, kendi kendinizi tedavi etmekle uğraşmadan doktora görünmenizde fayda vardır.

Bu durumun dışında ise, tabi ki aşırıya kaçmadan, söz konusu ürünün kullanım talimatına göre hareket ederek, weight gainer kullanabilirsiniz.

 

1 Yorum

 1. Ebru
  30/11/2014 at 17:17 — Cevapla

  Kızım için kilo aldırıcı kullanıyoruz.
  Öncelikle korkmuştum acaba yağ oranı artar da sağlıksız bir şekilde mi kilo alır diye ama hiç öyle olmadı.
  Düzenli diyetisyen kontrollerimize devam ediyoruz ve orantılı bir şekilde kilo almış.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir