Sporcu gıda takviyeleri piyasasında 20 yılın üstündeki tecrübesi ile öne çıkan olimp markası özellikle çıkardığı bcaa ürünü sayesinde supplement pazarına namını salmıştır. Şimdi de bu güzel ve kaliteli markanın çıkarmış olduğu Olimp Glutamine XPlode incelemeye alacağız. İnceleme öncesinde olumlu yönde bir ön yargımız olduğunu söyleyebilirim çünkü markanın diğer ürünleri, az önce bahsettiğim gibi çok kaliteliydi.

 1) İçerik Ve Performansolimp_glutamine_xplodei

Olimp Glutamine Xplode’un dikkat çeken içerikleri:

Yandaki tabloya baktığımızda sanki bir glutaminden ziyade bcaa, glutamin, vitamin ürünü gibi durmaktadır buda ürünün ne kadar zengin içeriğe sahip olduğu göstermektedir.  Toplamda 50 servis içermektedir buda normal seviyedeki bir sporcu için yaklaşık 2,5 ay’a denk gelmektedir oldukça uzun bir kullanım süresi. Bunların yanında 5,5 gram glutamin ve 1,5 gram lösin içeriği ile ürün bizce en iyi 5 glutamin arasında yer alması gerekiyor. Son olarakta özellikle vitamin ihtayıcını karşılayamayan sporcular içinde bu ürün B3, B6, B12, B9 ve C vitamini içermektedir.

Olimp Glutamine XPlode 500 Gr Dikkat Çeken İçerikleri:

– 5,5 gram Glutamin içeriği

– 1500mg Lösin içeriği (en önemli BCAA amino asitlerinden biri)

– B6 ve B12 vitamin içeriği

– Sistin içeriği

– 1 kutuda 50 servis

2) Lezzet Ve Kullanım Kolaylığı

Aroma bakımından ananas tadı bulunmaktadır. Bcaa ürününde de aynı aroma kullanılmıştı sanırım olumlu geri bildirimler sayesinde ananastan vazgeçilmemiş ve yeni bir aroma ile ürün riske atılmamış. Ayrıca genel olarak glutamin ürünlerinde aroma bulunmamaktadır firma burada da ne kadar ayrı bir marka olduğu belli ederek glutamine aroma katkısı yapmış. Oldukça iyi bir tadı var. Çoğu glutamin ürünü gibi toz formda bulunmaktadır.

3) Fiyat Ve Bulunabilirlik

Güvenli ve Hızlı teslimatı sayesinde ülkemizde supplement tedariğinde bir numara olan Protein7.com dan gönül rahatlığı ile satın alabilir veya en uygun fiyatını öğrenebilirsiniz.

olimp glutamine xplode 500 gr

Kullanım Tavsiyesi

Orta Seviye, İleri SeviyeKahvaltıdan önce, spordan sonra ya da gece yatmadan önce 1/2 ölçeği 200ml su ile karıştırarak alınız. Günde 1-2 servisten fazla almayınız.

İnceleme Özeti

Detaylı olarak ele incelemeye aldığımız Olimp Glutamine XPlode ürünü  yüzümüzü kara çıkarmadığını söyleyebiliriz. Olimp markası hem bcaa hemde glutaminlerde sporculara ne kadar kaliteli ürünler sunduğunu bir kere daha kanıtladı içerik bakımından zengin olan ürün lezzet bakımından da ayrı bir hava da olduğu açıkça belli eğer bu ürünü almayı düşünüyor iseniz gözünüz kapalı alabilirsiniz aklınızda herhangi bir soru işareti olmasına gerek yok.

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir