Pre - Workout Genel Bakış1

 

Eğer vücut geliştirme ile bellirli bir zamanı doldurduysanız. Artık sporcu takviyeleri araştırmaya başlamıştırsınız demektir. Özellikle zor geçen antrenmanlarda büyük bir destek sağlayan  pre – workoutlara sizler için genel olarak ele alacağız.

 

1) İlk olarak bir pre – workout ürünün içinde neler vardır ?

Genel olarak pre – workout ürünler kafein , amino asitler , ve vasodilatörler olarak adlandırılan damar genişletici maddeler bulunmaktadır. Bunları tek tek ele alacak olursak.

Kafein : Kafein odaklanma ve enerji artışını için gerekli bir maddedir.

Amino Asitler : Antrenman sırasında dayanıklılık ve kas gelişimini tetiklemeyi etkiler.

Vasodilatörler(Damar Genişletici) : Damarlarımızın genişlemesine ve daha fazla kan akışına yardımcı olmaktadır.

Bunlarından yanında pre – workoutlar belirgin hat ve damarlanmayada yol açmaktadır. İleri seviye sporcular için vücutta oluşan damarlanmalar olmazsa olmazdır. Antrenman öncesi alınan nox ürünleri damarları daha belirgin hale getirmektedir.

Not: Damarların daha belirgin olmasının sebebi ürünlerin içinde damar genişletici olması bunun yanında da damarlardan daha çok kan akışı sağlandığı için belirli bölgelerdeki damarlar göze görülür şekilde belirginleşir.

2) Bir diğer ise eğer damarlanma sizin için çok önemli ise 3 şeyin aynı şekilde sahip olmalısınız bunlarPre - Workout Genel Bakış2

2.1 Antrenman Öncesi pre – workoutlar

2.2 Vücut yağ oranı düşük olmalı

2.3 Daha büyük kaslara sahip olmalısınız.

Anlayacağınız sadece pre-workout ürünü kullanarak damarlanma mümkün değildir.

3) Pre – Workout Ürünlerini Nasıl Seçmelesiniz?

Özellikle bunlar sadece pre- workout ürününe özel değil herhangi bir ürün almadan öncede bizim sitemizi tabiki bir ziyaret edin :). Daha sonra ise sosyal ağlardan kullanıcı yorumlarını inceleyin son olarak araştırmanızdaki olumlu olumsuz sonuçları çıkararak kararınızı verin.

4) Pre-Workout Nasıl Kullanılır?

Bu sorumuzun cevabı her ne kadar sitemizde bulunsada pre-workoutlara genel bir bakış yaptığımız için bunuda eklemekte fayda var. Genel olarak sahip olduğunuz ürünlerde nasıl kullanalacağı yazmaktadır bu her ürüne göre farklılık gösterebilir. Ama genellikle toz ürünler antrenmanlardan yaklaşık 15 dk önce tablet ürünler ise 45 dk önce alınması tavsiye edilmektedir. Toz form ile tablet arasındaki fark toz formdakiler kana daha çabuk karıştığından dolayıdır.

 

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir